fotografický workshop na šumavě.

Fotografické dobrodružství v královně našich hor

Malebné prostředí

ŠUmava je ideálním místem k focení noční oblohy, ale i jiných scenérií.

Fotogenické lokace

Projdeme několik nejkrásnějších lokací a vyfotíme mnoho krásných snímků.

Nastavení fototechniky

Společně si projdeme osvědčené postupy nastavení fototechniky.

Co nás vlastně čeká?

Víkendové Fotokurzy na Šumavě jsou zaměřené na fotografování v terénu a následný postprocess. Nezáleží, jestli s fotografováním začínáte, nebo Vám termíny jako RAW či expoziční bracketing nejsou cizí. Fotokurzy na Šumavě nabízí během třídenní výuky vše, co by měl fotograf krajiny umět.

Workshop probíhá v chatě KČT Prášily, ze které vyrážíme na východ i západ do nedalekých fotogenických lokalit. Díky nejlepším podmínkám na fotografování hvězdné oblohy, které Šumava v rámci Česka nabízí, je kurz zaměřen i na noční fotografii. Vyzkoušíte si tak noční focení v terénu se všemi specifiky, které tento žánr obsahuje.

  • Nové přístupy k žánru krajinářské fotografie
  • Práce se světlem (protisvětlo, difúzní světlo, antireflexní snímky)
  • Fotografování noční krajiny
  • Fotografování hvězdné oblohy a astrofotografie
  • Technika skládání fotografií (panorama, exposure blending, focus blending, stacking)
  • Úpravy fotografií (Photoshop, Lightroom, PTGui a další)
  • Plánování a hledání fotolokalit v terénu i v mapě
  • Kompozice v krajinářské fotografii
  • Správné nastavení fotoaparátu

Projdeme si tak kompletní proces vzniku fotografie krajiny od jejího plánování, přes samotné focení až po finální úpravu a export.

Po celou dobu se vám budou věnovat dva zkušení lektoři.

R

1. den

V pátek kolem 16:00 sraz účastníku kurzů na horské chatě Prášily.

Následně probereme teoretickou část nastavení fotoaparátu, kompozice a fotografické techniky.  Potom vyrazíme na západ, kde si všechno vyzkoušíme prakticky a vyfotíme krásné fotografie. Po příjezdu na chatu bude probíhat další přednáška úpravy fotografií.

R

2. den

Ráno focení východu slunce.

Po návratu na chatu proběhnou úpravy fotografií. Ukážeme si podrobné úpravy v programech Adobe Photoshop, Lightroom.  Odpoledne bude probíhat přednáška nočního fotografování a příprava na večer. Na programu bude západ slunce a také noční fotografování.

R

1. den

V pátek kolem 16:00 sraz účastníku kurzů na horské chatě Prášily.

Následně probereme teoretickou část nastavení fotoaparátu, kompozice a fotografické techniky.  Potom vyrazíme na západ, kde si všechno vyzkoušíme prakticky a vyfotíme krásné fotografie. Po příjezdu na chatu bude probíhat další přednáška úpravy fotografií.

R

3. den

Ráno focení východu slunce. Po návratu úprava nočních fotografií. Individuální dotazy. Poděkování, a ukončení workshopu v 12:00

R

Dodatkové informace

Program fotokurzu si dovolují pořadatelé změnit podle aktuálních meteorologických podmínek na místě tak, aby bylo možné uskutečnit co nejvíce úspěšného fotografování v terénu. 

Uvedený program je dobrovolný, místa na fotografování jsou v dojezdové vzdálenosti od chaty.

V průběhu celého kurzu pak bude probíhat individuální diskuse na různá témata: ovládání fotografické techniky, teorie krajinářské fotografie, výbava pro krajinářskou fotografii, panoramatické fotografie, diskuze na téma přírody a krajiny obecně. 

Doporučené vybavení

Digitální zrcadlovka, objektivy různých ohnisek – od širokoúhlých až po teleobjektivy, stabilní a pevný stativ, kabelová spoušť nebo aplikace v mobilu, která umožňuje režim Bulb!.

Batoh na fototechniku a nějaké oblečení, svačinu a pití. Teplé oblečení, kvalitní obuv, čepice, rukavice, čelovku.

Dobrovolně vlastní notebook s Adobe PS či jinými editačními programy. Veškeré naše úpravy probíhají v Adobe Photoshop, Lightroom a programech na skládání fotek, které jsou zdarma. 

Nezapomeňte popřípadě léky, které pravidelně užíváte. 

Cena 3 990 Kč

záloha 3 990 Kč

Co je v ceně a co ne?

služby dvou lektorů po celou dobu kurzu

kvalitní výukové materiály

2 postprocess videa

strava

ubytování

pojištění

Storno podmínky nad rámec Všeobecných obchodních podmínek

1)     V souvislosti s epidemií Covid-19 a vládním nařízením, může být fotografický kurz zrušen. V takovém případě bude zákazníkovi navrhnuto získat voucher na další termín v celé částce nebo vrácení peněz. Další náhrady už nepřísluší.

100% zabezpečená transakce

Chráníme vaše údaje

Unikátní workshop