FOTOGRAF PŘÍRODY / DOBRODRUH / CESTOVATEL

Vítejte na mých
stránkách.

Jmenuji se Jiří Benda. Narodil jsem se na Vysočině kde i nadále žiji se svou rodinou.

K fotografování jsem se dostal úplnou náhodou v roce 2014, když se mi naskytla výhodná koupě zrcadlovky.  Jednalo se o Nikon 5600, na kterém jsem se učil první základy. Fotografování mě bavilo, zkoušel jsem různé žánry, makro, přírodu, portrét, zvířata, v podstatě skoro všechno. Ale vždycky mě to nejvíce táhlo do přírody. Chtěl jsem vidět západ slunce, sledovat ranní mlhy jak se pomalu pohybují nad lesy a kopci. Čistou noční oblohu a pozorovat hvězdy.  Všechny ty krásy a kouzla krajiny zachytit pro sebe a ostatní. Cítil jsem že je to přesně to, čemu se chci věnovat a dál se v tom rozvíjet.

Pak už vše nabralo rychlý spád. Některé fotografie měli úspěchy ve fotografických soutěžích a to mě motivovalo a hnalo víc dopředu. Každá další nová fotka je nové dobrodružství, nová zkušenost a mnohdy i úspěch. Díky focení jsem poznal spoustu nádherných míst a získal hodně skvělých přátel.

Tímto bych všem rád poděkoval za podporu, především své rodině. Velké díky patří všem kurzistům a lidem, kteří mě podpořili koupí fotoobrazu nebo mého autorského kalendáře a v neposlední řadě všem, kterým se prostě moje tvorba líbí a přináší jim radost do života.

Rádi byste fotili podobné fotografie?

Fotografuji krajinu a rád vám ukážu její tajemství
a naučím techniky jak ji co nejlépe zachytit.

Chcete obdarovat své blízké originálním dárkem?

Darujte kousek nádherné krajiny a zároveň obdarujte svou rodinu, či kamarády.
Fotoobraz rozzáří každý interiér a je vkusným dárkem pro vaše blízké.

POKORA V SRDCI A NEKONEČNÁ PÍLE BYLA ODMĚNĚNA!

OCENĚNÍ ZA MOU PRÁCI
NA MEZINÁRODNÍCH
FOTOSOUTĚŽÍCH

Není to o vychloubání, spíše naopak. Je to o dlouholeté práci, samostudiu a nikdy nekončící praxi v terénu. Pokud na sobě pracujete dostatečně tvrdě, po čase přijde vaše chvíle a bude vaše práce oceněna. Přijde to když to nejméně čekáte. Nejdříve první ocenění, pak další a ani se nenazdáte a máte jich ve sbírce několik. Budu rád, když se čistě pro inspiraci, případně jako další motivaci podíváte na těch několik mých ocenění. Třeba vás to inspiruje.