Jmenuji se Jiří Benda

Fotografuji krajinu a rád vám ukážu její tajemství
a naučím techniky, jak ji co nejlépe zachytit.

FOTOGRAFIE POŘÍZENÉ S LÁSKOU

Země je uměním, fotograf je pouhým svědkem!

Vítejte ve světě nekonečných přírodních scenérií

Pojďte se mnou zachytit magii divoké přírody. Ukážu vám jak!

Když se zpětně podívám na kteroukoliv ze svých fotografií jsem rázem na cestě zpět v čase. Znovu stojím na místě, kde netrpělivě vyhlížím první paprsky slunce, znovu cítím chladivý mráz nebo slyším šum listí v korunách stromů. Fotka, kterou vytvoříte je navždy jen vaše, je to váš příběh, je váš čas, vaše energie, kousek z vás, vašeho života.

Budu vděčný, když se na cestě za vaší fotografií potkáme. Rád budu tím, kdo vám pomůže poznat a pochopit co znamená fotit srdcem.

HODIN FOCENÍ

NAFOCENÝCH SNÍMKŮ

ABSOLVOVANÝCH WORKSHOPŮ

SPOKOJENÝCH STUDENTŮ

JSEM TĚLEM I DUŠÍ FOTOGRAF A DOBRODRUH

NAUČÍM VÁS SVÉ NEJLEPŠÍ TECHNIKY

Nejkrásnější místa jsou všude tam kde se cítíte dobře.
Pro mě je to kdekoliv v přírodě. Rád se dívám jak příroda čaruje a promlouvá i v úplném tichu.

CO MŮŽU
NABÍDNOUT

Workshopy a expedice

Pojďte, ukážu vám jak!

Obrazy

Darujte krásu naši přírody!

Individuální lektorství

Pojďme se spolu něco naučit!

Galerie plné inspirace

Vyberte ty nejlepší!

RECENZE

„Kurz Šumava 8/20…
Moc děkuji za celý kurz. Vřele mohu doporučit všemi 10ti.. Kluci opravdu vědí co dělají a je to znát! Věnují se na 100% a se vším poradí. Byla jsem nadšená a těším se na další kurzy.“

 

Simona Boorová

„Workshop Lofoty 2020 s Lukášom a Jirkom som si naozaj užila. Zišla sa skvelá partia fotografov pod ešte lepším dohľadom. Workshop bol dobre naplánovaný a pripravený vopred. Ubytovanie bolo tiež dobre zvolené s možnosťou fotiť v okolí.
V čase, keď počasie nedovoľovalo fotiť v teréne, sme sa venovali teórii a praxi post procesu. Spoločne ako aj individuálne sme upravovali fotky pod odborným dohľadom z predchádzajúcich fotení.
Fotolokácie neboli náročné na výstup, čím je tento workshop prístupný aj menej zdatným turistom.
Určite odporúčam začiatočníkom i pokročilým. Ak sa bude dať, pôjdem opäť..“

 

Anja DM

ZÁKLADEM JE PROVĚŘENÁ TECHNIKA

Mé druhé oko
a precizní práce
se spouští

Musíme znát a dobře ovládat svůj fotoaparát, nastavit správně expozici, která se zkládá z času, clony a ISO. Každá scéna potřebuje jiné nastavení a tak neexistuje jednotné pravidlo. Čím lépe zvládneme práci v terénu, tím méně stravíme času při úpravách.

$

Ke své práci používám bezzrcadlovku Sony Alpha A7R III

Sony Alpha A7R III disponuje velkým rozlišením 42MPX, díky čemu můžu dělat kvalitní velkoformátový tisk. Všeobecně bezzrcadlovky Sony zvládají šum, což se skvěle hodí při focení noční oblohy.

$

Objektivy Sony

Sony 16-35mm 2,8 GM – širokoúhlý světelný objektiv je základ pro krajináře. Na široké ohnisko zvládnu zachytit zajímavé popředí. Objektiv dokonale ostrý.
Sony 20mm 1,8 – širokoúhlý světelný objektiv, světelnost a ohnisko ho předurčuje speciálně na focení hvězd. Vyniká svou ostrostí a má minimální „koma“.
Sony 100-400mm – docela velký a těžký teleobjektiv. Pokud v krajinářské fotografii chceme zachytit nějaký detail, potřebujeme zkrátka něco „delšího“.
Sony 50mm 1,8 – pevná „padesátka“, kterou často používám na focení hvězd, detailů mlhovin a také mě zaplní díru mezí 16-35 a 100-400.

$

Stativ a astro montáž

Bez stativu ani ránu – používám Gitzo Systematic řady 2 s kulovou hlavu Feisol. Ideální kompromis mezi váhou, stabilitou a kvalitou. Lehký stativ se roztřese, těžký stativ nosit nechceme.
Astro montáž – Sky-Watcher Star Adventurer Mini Wifi – v našich kruzích se ji říká kostka. Relativně cestovní montáž o celkové váze 1,6kg včetně potřebného příslušenství je nutností k zachycení nočních snímku hvězd. Výhodou je skladnost a přesnost. Nevýhodou je ovládání mobilním telefonem. V případě vybití telefonu nelze „kostku“ nastavit.

poutavé čtení
pro všechny
nadějné fotografy

TOP 5 fotografií roku 2020

TOP 5 fotografií roku 2020

Můj výběr TOP 5 fotografií za rok 2020Připomenutí letní Šumavy. Jedno z nejlepších míst na foceni noční oblohy??. Cesta na tohle...

ZADEJTE NEZÁVAZNOU POPTÁVKU!

11 + 3 =