fotografická expedice Island.

Pojďte se mnou do světa panenské přírody, do světa ohně!

Malebné prostředí

Island je jeden z nejkrásnější severských ostrovních států.

Fotogenické lokace

Projedeme má nejoblíbenější, pečlivě vybraná místa.

Nastavení fototechniky

Společně si projdeme osvědčené postupy nastavení fototechniky.

Co nás vlastně čeká?

Nečekejte nic než nezpočet malebných lokací a naše neprůstřelná instruktáž hlavně o tom, jak dané scenérie vyfotit, abyste z daného místa doslova vyždímali maximum energie a tuto energii usměrnili do svých neopakovatelných snímků. Možná takovou expedici absolvujete jenom jednou v životě a už se nebude opakovat. Ukážu vám jak je možné z naši expedice dostat co možná nejvíce a přitom nebýt ve stresu. Vydáme se na místa, která jsou skutečným rájem pro každého fotografa. Expedice je určená pro začínající a také pokročilé fotografy, kteří rádi cestují a poznávají nová místa.

 

Termín kurzu je pouze orientační – může dojít k posunu o 3 dny, až bude znám letní letový řád!

R

1. den

Sraz účastníků a začátek kurzu v příletové hale letiště Keflavík v 17:00, následovat bude přesun do navrhovaného ubytování, kde se budou konat i další srazy a přednášky. Během přesunu individuální nákup potravin a dalších nezbytností. Na začátku bude představen orientační program kurzu včetně přesného harmonogramu na první dny. V navrhovaném ubytování proběhne krátká přednáška o ostrově Island zaměřená pro potřeby krajinářské fotografie. Projdeme si také potřebná základní nastavení fototechniky. Podle podmínek si pak všechna základní nastavení vyzkoušíme již v terénu (pravděpodobně na pobřeží nebo v horách). Podle podmínek počasí a časových možností můžeme již první večer fotografovat hvězdnou oblohu či polární záři.

R

2. den

Vodopády a Gejzíry

Ráno fotografování východu Slunce u gejzíru Strokkur a ihned poté u nedalekého druhého největšího evropského vodopádu Gullfoss. Během dopoledne návštěva kaňonu s vodopády Haifoss. Odpoledne je možné navštívit duhové hory v rezervaci Friðland að Fjallabaki, ale pouze při dobrém počasí a dobrém stavu nezpevněných silnic. Fotografování západu Slunce zpoza vodopádu Seilalandsfoss.

 

R

3. den

Skalisté pobřeží, ledovec a vrak letadla

V pŕípadě, že budou podmínky příznivé, projedeme tyto fotografické lokace: Gljufrabui, Sólheimajökull, Sólheimasandur vrak letadla, skalní oblouk Dyrhólaey, skalní věže Reynisdrangar.

R

4. den

Vulkanické rokle, vodopády a ledovcová laguna

Pokud to klimatické podmínky dovolí, navštívíme tyto lokace: Skógarfoss, Fjaðrárgljúfur, Svartifoss, Svínafellsjökull, Stjórnafoss.

R

5. den

Laguna s krami, nejvyšší hora, volitelně plavba lodí krami a ledovcové jeskyně

Navštívíme tyto fotografické lokality: Jökulsárlón, Hvannadalshnjúkur.

 

R

6. den

Pobřeží a štíty

Navštívíme Vestrahorn.

R

7. den

Štíty  a čedičový kaňon

Navštívíme fotografické lokality: Vestrahorn a Stuðlagil

R

8. den

Největší vodopád Evropy

Navštívíme fotografické lokality: Dettifoss, Hvitserkur

R

9. den

Osamocená hora Kirkjufell

R

10. den

Osamocená hora Kirkjufell a sopka

 

R

11. den

Fotografování dle domluvy

Konec kurzu v 10:00. Individuální doprava na letiště a odlet do ČR.

R

Dodatkové informace

Program fotokurzu si dovolují pořadatelé změnit podle aktuálních meteorologických podmínek na místě tak, aby bylo možné uskutečnit co nejvíce úspěšného fotografování v terénu. 

Uvedený program je dobrovolný, místa na fotografování jsou v docházkové vzdálenosti od parkovišť a zastávek BUS.

V průběhu celého kurzu pak bude probíhat individuální diskuse na různá témata: ovládání fotografické techniky, teorie krajinářské fotografie, výbava pro krajinářskou fotografii, panoramatické fotografie, diskuze na téma přírody a krajiny obecně.

Doporučené vybavení

Digitální zrcadlovka, objektivy různých ohnisek – od širokoúhlých až po teleobjektivy, stabilní a pevný stativ, kabelová spoušť nebo aplikace v mobilu, která umožňuje režim Bulb!, čelovku s červeným světlem!

Batoh na fototechniku a nějaké oblečení, svačinu a pití. Teplé a nepromokavé oblečení, kvalitní obuv, případně i holinky, čepice, rukavice.

Dobrovolně vlastní notebook s Adobe PS či jinými editačními programy. Veškeré naše úpravy probíhají v Adobe Photoshop, Lightroom a programech na skládání fotek, které jsou zdarma.

Nezapomeňte popřípadě léky, které pravidelně užíváte.

Co je v ceně a co ne?

služby dvou lektorů po celou dobu kurzu

výukové materiály

dvě postprocess videa

ubytování na místě

doprava na místě

doprava na Island (letenka od 3 000 Kč do 10 000 Kč)

strava

pojištění

průvodce do ledovcové jeskyně

Cena 49 000 Kč

záloha 10 000 Kč

Storno podmínky nad rámec Všeobecných obchodních podmínek

1) V souvislosti s epidemií Covid-19 a nařízením vlády v ČR bere zákazník na vědomí, že pro ubytování může odpovědný orgán vyžadovat očkování nebo negativní test na Covid-19. V takovém případě je na zákazníkovi, aby si očkování nebo výsledky testu opatřil na své náklady, pokud trvá jeho vůle zúčastnit se kurzu. Pokud z tohoto důvodu se zákazník nechce zúčastnit kurzu, řídí se storno podmínkami uvedenými ve Všeobecných smluvních podmínkách. 

2) Pokud bude zákazníkovi úředně nařízena karanténa v souvislosti s Covid-19 a konec karantény bude až po zahájení kurzu, propadá záloha za kurz pořadateli. Ze zbylé alikvotní částky bude vystaven voucher na kurz dle výběru pořádaný pořadatelem v průběhu následujících 180 dní od začátku kurzu. Rozdíl bude vrácen klientovi. Zákazník se samozřejmě může na kurz dostavit později, ale nepřísluší mu v takovém případě žádná kompenzace. 

3) Dále pokud v souvislosti s epidemií Covid-19 nebo jiných epidemií dojde ke zrušení kurzu ze strany pořadatele z důvodu nařízení vlády, které zakazuje nebo omezuje pořádaní takovýchto akcí budou veškeré platby zákazníkům vráceny v plné výši. Zákazníkům však nepřísluší žádná další náhrada. 

 

100% zabezpečená transakce

Chráníme vaše údaje

Unikátní workshop

Fakturační údaje

Další informace

Vaše objednávka

Workshop Island - září
18.-28. září
10.000,00 

Vaše objednávka

Produkt Mezisoučet
Workshop Island
  × 1

Počet zbývajících míst %s

10.000,00 
Mezisoučet 10.000,00 
Cena celkem 10.000,00 
  • Proveďte platbu přímo na náš účet. Prosím použijte číslo objednávky jako variabilní symbol platby. Vaše objednávka bude zpracována a odeslána až poté, co bude platba uhrazena na náš účet.

Vaše osobní údaje budou použity k vyřízení vaší objednávky, zvýšení spokojenosti po celou dobu procházení tohoto webu, a k dalším účelům popsaných na stránce ochrana osobních údajů.

POZOR SPECIÁLNÍ SLEVOVÁ AKCE KDYŽ OBJEDNÁTE DALŠÍ KURZ!
Objednejte spolu s workshopem i kurz ovládání nejlepšího grafického programu Adobe Photoshop a dostanete ho za cenu zlevněnou o 500 Kč. Nyní místo 6999 Kč pouze 6499 Kč. Neváhejte, tato nabídka se už nebude opakovat!