fotografická expedice La Palma

Nejkrásnější příroda Kanárský Ostrovů 

Malebné prostředí

Caldera de Taburiente by měla být dalším divem světa!

Fotogenické lokace

Projedeme má nejoblíbenější, pečlivě vybraná místa.

Nastavení fototechniky

Společně si projdeme osvědčené postupy nastavení fototechniky.

Co nás vlastně čeká?

Na konci března 2023 proběhne unikátní fotoexpedice La Palma 2023. A proč jsem pro vás vybral právě tento ze 7 Kanárských ostrovů ?

Díky příhodné předsunuté poloze v oceánu a hornatému reliéfu ostrov nabízí vše, po čem touží fotograf krajiny. Ráno můžete fotografovat východ Slunce s úžasně barevnými mraky na skalnatém pobřeží, poté si odpočinout na písčité pláži. Odpoledne se vydáte do vavřínových pralesů bohatých na vodopády na úpatí národního parku Caldera de Taburiente a navečer ve výšce téměř 2 500 metrů nad mořem zachytíte nad pasátovou oblačností západ Slunce v prostředí sytě zbarvených vulkanických skal.

To ale není vše! Když se setmí, čeká vás na vrcholcích sopečné kaldery více než 300 dní v roce úplně jasná obloha, která je spolu s Hawaií, nejlepší na pozorování  a fotografování hvězd na severní polokouli. Díky čistému vzduchu, minimální vlhkosti a nadmořské výšce si tento ostrov vybralo mnoho zemí Evropy pro své observatoře. Zažít takovou oblohu bez špetky světelného znečištění bych přál každému. Termín fotokurzu je zvolen tak, abychom mohli fotit letní Mléčnou dráhu, ale i zimní oblohu, včetně souhvězdí Orionu a Zvířetníkové světlo.

R

Čemu se budeme věnovat:

 • fotografování majestátních sopek a skal, rozeklaných pláží, pralesů a vodopádů
 • fotografování noční krajiny a krajinářské astrofotografie
 • nastavení vaší fototechniky v různých situacích
 • pokročilé techniky fotografování krajiny
 • panoramatická fotografie
 • kompoziční pravidla
 • úpravy fotografií v Adobe Lightroom a Photoshop
 • práce se rovníkovou (paralaktickou) montáží
 • plánování a hledání fotolokalit
 • práce se specializovanými programy na úpravy

 

R

Co budete na fotoexpedici La Palma 2023 potřebovat:

 • digitální fotoaparát – nejlépe DSLR nebo bezzrcadlovku
 • stativ
 • čelovku – povinně s červenou svítilnou
 • dobrovolně vlastní notebook
 • plavky na pobřeží, teplou bundu, kulicha a rukavice na noční focení v horách

 

 

R

Dodatkové informace

Program fotokurzu si dovolují pořadatelé změnit podle aktuálních meteorologických podmínek na místě tak, aby bylo možné uskutečnit co nejvíce úspěšného fotografování v terénu. 

Uvedený program je dobrovolný, místa na fotografování jsou v docházkové vzdálenosti od parkovišť a zastávek BUS 

V průběhu celého kurzu pak bude probíhat individuální diskuse na různá témata: ovládání fotografické techniky, teorie krajinářské fotografie, výbava pro krajinářskou fotografii, panoramatické fotografie, diskuze na téma přírody a krajiny obecně. 

 Předpokládné náklady: 19.000,- 

SLUŽBY DVOU LEKTORŮ PO CELOU DOBRU KURZU VČETNĚ NÁPOMOCI V TERÉNU

VÝUKOVÉ MATERIÁLY

2 POSTPROCESS VIDEA - DENNÍ A NOČNÍ FOTOGRAFIE

UBYTOVÁNÍ A DOPRAVA NA MÍSTĚ

LETENKA - CCA 15.000,-

STRAVA A POJIŠTĚNÍ

Cena 19 000 Kč

záloha 9 000 Kč

Storno podmínky nad rámec Všeobecných obchodních podmínek

1) V souvislosti s epidemií Covid-19 a nařízením vlády v ČR i jinde v Evropě bere zákazník na vědomí, že pro vstup do obou zemí může odpovědný orgán vyžadovat očkování nebo negativní test na Covid-19. V takovém případě je na zákazníkovi, aby si očkování nebo výsledky testu opatřil na své náklady, pokud trvá jeho vůle zúčastnit se kurzu. Pokud z tohoto důvodu se zákazník nechce zúčastnit kurzu, řídí se storno podmínkami uvedenými ve Všeobecných smluvních podmínkách. Pokud bude výsledek testu pozitivní a zákazník tak nebude moct odcestovat, propadá 50 % zálohy za kurz pořadateli. Ze zbylé částky bude vystaven voucher na kurz dle výběru pořádaný pořadatelem v průběhu roku 2021. Zbytek bude vrácen klentovi. 

2) Pokud bude zákazníkovi úředně nařízena karanténa v souvislosti s Covid-19 a konec karantény bude až po zahájení kurzu, propadá 50 % zálohy za kurz pořadateli. Ze zbylé částky bude vystaven voucher na kurz dle výběru pořádaný pořadatelem v průběhu roku 2021. Zbytek bude vrácen klentovi. Zákazník se samozřejmě může na kurz dostavit později, ale nepřísluší mu v takovém případě žádná kompenzace. 

3) Dále pokud v souvislosti s epidemií Covid-19 dojde ke zrušení kurzu ze strany pořadatele z důvodu nařízení vlády (vlád), které zakazuje nebo omezuje pořádaní takovýchto akcí, budou veškeré platby zákazníkům vráceny v plné výši. Zákazníkům však nepřísluší žádná další náhrada. 

100% zabezpečená transakce

Chráníme vaše údaje

Unikátní workshop