fotografická expedice Lofoty Norsko.

Dobrodružství ve studeném ráji fotografů

Malebné prostředí

Předběžně rezervované ubytování přímo v apartmánech na pláži.

Fotogenické lokace

Instruktáž o Norsku z pohledu krajinářské fotografie.

Nastavení fototechniky

Společně si projdeme osvědčené postupy nastavení fototechniky.

Co nás vlastně čeká?

Nečekejte nic než nezpočet malebných lokací a naše neprůstřelná instruktáž hlavně o tom, jak dané scenérie vyfotit, abyste z daného místa doslova vyždímali maximum energie a tuto energii usměrnili do svých neopakovatelných snímků. Možná takovou expedici absolvujete jenom jednou v životě a už se nebude opakovat. Ukážu vám jak je možné z naši expedice dostat co možná nejvíce a přitom nebýt ve stresu.

R

Čtvrtek 9. 9. 2021

sraz účastníků a začátek kurzu v příletové hale letiště Evenes- Harstad v 18:30, následovat bude přesun cca 3,5 hodiny do navrhovaného ubytování, kde se budou konat i další srazy a přednášky. Při přesunu do navrhovaného ubytování bude představen orientační program kurzu včetně přesného harmonogramu na první dny.

 

 

R

Pátek 10. 9. 2021

Brzy ráno fotografování východu Slunce na pláži Uttaiklev včetně krátké přednášky o nastavení fotoaparátu a kompozici. Poté přesun do supermarketu a individuální nákup potravin. Brzy odpoledne teoretická přednáška o fotografování, pokročilejších technikách a nočním fotografování. Večerní fotografování na pláži Haukland nebo výstup na okolní kopce. V noci případné focení hvězd a polární záře.

R

Sobota 11. 9. 2021

Fotografování východu Slunce na hoře Offersøykammen. Během dne individuální úpravy fotografií, ukázka našeho postprocessu a odpočinek. Večeř přesun na ostrov Flakstad a fotografování mořského příboje. V noci případné focení hvězd a polární záře u jezera Storvatnet.

R

Neděle 12. 9. 2021

Před východem Slunce výstup na vyhlídku Reinebringen a odtud fotografování modré hodinky a východu Slunce. Poté individuální rozchod ve vesniččce Reine. Odpoledne přesun do fjordu Mærvospollen a fotografování západu Slunce. V noci fotografování na pláži Unstad.

R

Pondělí 13. 9. 2021

Fotografování východu Slunce na hoře Veggen, poté individuální úpravy fotografií, ukázka našeho postprocessu a odpočinek. Večeř případně fotografování západu Slunce a noci na pláži Haukland nebo Uttaikleiv.

R

Úterý 14. 9. 2021

Brzy ráno přesun do rybářské vesničky Hamnøya a městečka Reine, zde fotografování východu Slunce a poté individuální rozchod po okolí. Poté přesun do vesničky Å a zde fotografování v odpoledním Slunci. Zakončení dne fotografováním na pláži Skagsanden. V noci případné focení hvězd a polární záře.

R

Středa 15. 9. 2021

Individuální úpravy fotografií a odpočinek. Odpoledne přesun na pláž Kvalvika. Zde fotografování západu Slunce a případně i noční oblohy a polární záře.

R

Čtvrtek 16. 9. 2021

Brzy ráno výstup na horu Nonstinden nad vesničkou Ballstad. Poté individuální odpočinek, úpravy a závěrečné hodnocení a prezentace kurzisty pořížených fotografií.

R

Pátek 17. 9. 2021

Dopoledne odjezd na letiště Evenes- Harstad. V případě polární záře a dostatku času ještě fotografování ráno nebo během přesunu. Konec kurzu v 14: 00.

R

Dodatkové informace

Program fotokurzu si dovolují pořadatelé změnit podle aktuálních meteorologických podmínek na místě tak, aby bylo možné uskutečnit co nejvíce úspěšného fotografování v terénu. 

Uvedený program je dobrovolný, místa na fotografování jsou v docházkové vzdálenosti od parkovišť a zastávek BUS 

V průběhu celého kurzu pak bude probíhat individuální diskuse na různá témata: ovládání fotografické techniky, teorie krajinářské fotografie, výbava pro krajinářskou fotografii, panoramatické fotografie, diskuze na téma přírody a krajiny obecně. 

Doporučené vybavení

Digitální zrcadlovka, objektivy různých ohnisek – od širokoúhlých až po teleobjektivy, stabilní a pevný stativ, kabelová spoušť nebo aplikace v mobilu, která umožňuje režim Bulb!.

Batoh na fototechniku a nějaké oblečení, svačinu a pití. Teplé oblečení, kvalitní obuv, čepice, rukavice, čelovku (ve vysokohorské poušti v noci může mrznout, zatímco u moře je teplota na koupání).

Dobrovolně vlastní notebook s Adobe PS či jinými editačními programy. Veškeré naše úpravy probíhají v Adobe Photoshop, Lightroom a programech na skládání fotek, které jsou zdarma. 

Nezapomeňte popřípadě léky, které pravidelně užíváte. 

Co je v ceně a co ne?

služby dvou lektorů po celou dobu kurzu

výukové materiály

2 postprocess videa

doprava na Lofoty (letenka od 9 000 Kč do 15 000 Kč)

doprava na místě (cca 2100 Kč)

strava

ubytování - nezávazně rezervované pro celou skupinu, cena na osobu cca 4 500 Kč/pobyt

pojištění

Cena 21 800 Kč

záloha 10 000 Kč

Storno podmínky nad rámec Všeobecných obchodních podmínek

1) V souvislosti s epidemií Covid-19 a nařízením vlády v ČR i Španělsku a místní vlády na Kanárských ostrovech bere zákazník na vědomí, že pro vstup do obou zemí může odpovědný orgán vyžadovat očkování nebo negativní test na Covid-19. V takovém případě je na zákazníkovi, aby si očkování nebo výsledky testu opatřil na své náklady, pokud trvá jeho vůle zúčastnit se kurzu. Pokud z tohoto důvodu se zákazník nechce zúčastnit kurzu, řídí se storno podmínkami uvedenými ve Všeobecných smluvních podmínkách. Pokud bude výsledek testu pozitivní a zákazník tak nebude moct vstoupit na Tenerife, propadá 50 % zálohy za kurz pořadateli. Ze zbylé částky bude vystaven voucher na kurz dle výběru pořádaný pořadatelem v průběhu roku 2021. Zbytek bude vrácen klentovi. 

2) Pokud bude zákazníkovi úředně nařízena karanténa v souvislosti s Covid-19 a konec karantény bude až po zahájení kurzu, propadá 50 % zálohy za kurz pořadateli. Ze zbylé částky bude vystaven voucher na kurz dle výběru pořádaný pořadatelem v průběhu roku 2021. Zbytek bude vrácen klentovi. Zákazník se samozřejmě může na kurz dostavit později, ale nepřísluší mu v takovém případě žádná kompenzace. 

3) Dále pokud v souvislosti s epidemií Covid-19 dojde ke zrušení kurzu ze strany pořadatele z důvodu nařízení vlády (vlád), které zakazuje nebo omezuje pořádaní takovýchto akcí, budou veškeré platby zákazníkům vráceny v plné výši. Zákazníkům však nepřísluší žádná další náhrada.