fotografická expedice na tenerife.

Fotografické dobrodružství na subtropickém ostrově

Malebné prostředí

Předběžně rezervované ubytování přímo v apartmánech na pláži.

Fotogenické lokace

Instruktáž o ostrově Tenerife z pohledu krajinářské fotografie.

Nastavení fototechniky

Společně si projdeme osvědčené postupy nastavení fototechniky.

Co nás vlastně čeká?

Nečekejte nic než nezpočet malebných lokací a naše neprůstřelná instruktáž hlavně o tom, jak dané scenérie vyfotit, abyste z daného místa doslova vyždímali maximum energie a tuto energii usměrnili do svých neopakovatelných snímků. Možná takovou expedici absolvujete jenom jednou v životě a už se nebude opakovat. Ukážu vám jak je možné z naši expedice dostat co možná nejvíce a přitom nebýt ve stresu.

R

1. den

sraz účastníků a začátek fotoexpedice v příletové hale letiště Tenerife-Sur v 17:00, následovat bude přesun do navrhovaného ubytování, kde se budou konat i další srazy a přednášky. Během přesunu individuální nákup potravin a dalších nezbytností.

Na začátku bude představen orientační program fotoexpedice včetně přesného harmonogramu na první dny. V navrhovaném ubytování proběhne krátká přednáška o ostrově Tenerife zaměřená pro potřeby krajinářské fotografie. Projdeme si také potřebná základní nastavení fototechniky. 

Podle podmínek si pak všechna základní nastavení vyzkoušíme již v terénu (pravděpodobně na pobřeží nebo v horách). Podle podmínek počasí a časových možností můžeme již první noc fotografovat hvězdnou oblohu.

 

R

2. den

Fotografování východu Slunce na plážích pod Montaňa Amarilla. Vyzkoušení technik dlouhých expozic a stejně tak zachycení dramatičnosti a pohybu mořského příboje.

Během dopoledne teoretická přednáška o pokročilejších technikách denní krajinářské fotografie. Idividuální oběd.

Poté teoretická přednáška o fotografování v noci a astrofotografii. V pozdním odpoledni přesun do přírodního parku Corona Forestal. Zde fotografování západu Slunce nad pasátovou oblačností, případně v rozkvetlém borovicovém lese.

Ihned po západu přesun do národního parku Pico de Teide na fotografování noční oblohy se sopečnou krajinou. Po skončení fotografování zimních souhvězdí a zvířetníkového světla individuální domluva na fotografování Mléčné dráhy po půlnoci až do rána. 

 

R

3. den

Individuální odpočinek na pláži, individuální oběd a odpoledne ukázka našeho postprocessu a úpravy fotografií účastníků. Přesun na západ Slunce do Parc rural de Teno. Večer focení hvězd v sopečné kaldeře.

R

4. den

 

Fotografování východu Slunce. Individální odpočinek na pláži nebo úpravy fotografií. Odpoledne fotografování mlžného vavřínového lesa v pohoří Anaga. Fotografování západu Slunce a přiboje na skalnatém pobřeží u Playa de Benijo. 

 

R

5. den

 

Individuální odpočinek a úpravy fotografií. Odpoledne přesun do národního parku Pico de Teide. Zde fotografování západu Slunce v horské poušti a poté noční oblohy ve skalách Rogue Garcia. 

 

 

 

 

R

6. den

Individuální odpočinek a úpravy fotografií. Večer fotografování západu Slunce na dlouhé expozice s pasátovou oblačností v parku Corona Forestal. Individuální fotografování noční oblohy v oblasti Chío. 

R

7. den

Úpravy a zhodnocení fotografií z kurzu, fotografování dle domluvy. 

R

8. den

Individuální fotografování východu Slunce. Konec fotoexpedice v odletové hale letiště Tenerife-Sur v 12:00.

R

Dodatkové informace

Program fotokurzu si dovolují pořadatelé změnit podle aktuálních meteorologických podmínek na místě tak, aby bylo možné uskutečnit co nejvíce úspěšného fotografování v terénu. 

Uvedený program je dobrovolný, místa na fotografování jsou v docházkové vzdálenosti od parkovišť a zastávek BUS 

V průběhu celého kurzu pak bude probíhat individuální diskuse na různá témata: ovládání fotografické techniky, teorie krajinářské fotografie, výbava pro krajinářskou fotografii, panoramatické fotografie, diskuze na téma přírody a krajiny obecně. 

Doporučené vybavení

Digitální zrcadlovka, objektivy různých ohnisek – od širokoúhlých až po teleobjektivy, stabilní a pevný stativ, kabelová spoušť nebo aplikace v mobilu, která umožňuje režim Bulb!.

Batoh na fototechniku a nějaké oblečení, svačinu a pití. Teplé oblečení, kvalitní obuv, čepice, rukavice, čelovku (ve vysokohorské poušti v noci může mrznout, zatímco u moře je teplota na koupání).

Dobrovolně vlastní notebook s Adobe PS či jinými editačními programy. Veškeré naše úpravy probíhají v Adobe Photoshop, Lightroom a programech na skládání fotek, které jsou zdarma. 

Nezapomeňte popřípadě léky, které pravidelně užíváte. 

Cena 16 500 Kč

záloha 8 000 Kč

Co je v ceně a co ne?

služby dvou lektorů po celou dobu kurzu

výukové materiály

2 postprocess videa

doprava na ostrov Tenerife (letenka od 5 000 Kč do 10 000 Kč)

doprava na místě (cca 2100 Kč)

strava

ubytování - nezávazně rezervované pro celou skupinu, cena na osobu cca 1 900 Kč/pobyt

pojištění

Storno podmínky nad rámec Všeobecných obchodních podmínek

1) V souvislosti s epidemií Covid-19 a nařízením vlády v ČR i Španělsku a místní vlády na Kanárských ostrovech bere zákazník na vědomí, že pro vstup do obou zemí může odpovědný orgán vyžadovat očkování nebo negativní test na Covid-19. V takovém případě je na zákazníkovi, aby si očkování nebo výsledky testu opatřil na své náklady, pokud trvá jeho vůle zúčastnit se kurzu. Pokud z tohoto důvodu se zákazník nechce zúčastnit kurzu, řídí se storno podmínkami uvedenými ve Všeobecných smluvních podmínkách. Pokud bude výsledek testu pozitivní a zákazník tak nebude moct vstoupit na Tenerife, propadá 50 % zálohy za kurz pořadateli. Ze zbylé částky bude vystaven voucher na kurz dle výběru pořádaný pořadatelem v průběhu roku 2021. Zbytek bude vrácen klentovi. 

2) Pokud bude zákazníkovi úředně nařízena karanténa v souvislosti s Covid-19 a konec karantény bude až po zahájení kurzu, propadá 50 % zálohy za kurz pořadateli. Ze zbylé částky bude vystaven voucher na kurz dle výběru pořádaný pořadatelem v průběhu roku 2021. Zbytek bude vrácen klentovi. Zákazník se samozřejmě může na kurz dostavit později, ale nepřísluší mu v takovém případě žádná kompenzace. 

3) Dále pokud v souvislosti s epidemií Covid-19 dojde ke zrušení kurzu ze strany pořadatele z důvodu nařízení vlády (vlád), které zakazuje nebo omezuje pořádaní takovýchto akcí, budou veškeré platby zákazníkům vráceny v plné výši. Zákazníkům však nepřísluší žádná další náhrada. 

100% zabezpečená transakce

Chráníme vaše údaje

Unikátní workshop

Fakturační údaje

Další informace

Produkty

Workshop Tenerife 9. - 16. duben 2021 (WO-TENERIFE-09-16-04-21)
8.000,00 

Vaše objednávka

Produkt Mezisoučet
Workshop Tenerife
  × 1

Počet zbývajících míst %s

8.000,00 
Mezisoučet 8.000,00 
Cena celkem 8.000,00 
  • Proveďte platbu přímo na náš účet. Prosím použijte číslo objednávky jako variabilní symbol platby. Vaše objednávka bude zpracována a odeslána až poté, co bude platba uhrazena na náš účet.

Vaše osobní údaje budou použity k vyřízení vaší objednávky, zvýšení spokojenosti po celou dobu procházení tohoto webu, a k dalším účelům popsaných na stránce ochrana osobních údajů.

POZOR SPECIÁLNÍ SLEVOVÁ AKCE KDYŽ OBJEDNÁTE DALŠÍ KURZ!
Objednejte spolu s workshopem i kurz ovládání nejlepšího grafického programu Adobe Photoshop a dostanete ho za cenu zlevněnou o 500 Kč. Nyní místo 6999 Kč pouze 6499 Kč. Neváhejte, tato nabídka se už nebude opakovat!